Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slunce v Beranu

 

Jak poznáme Berana

 

    Potkali jste nedávno neobvykle přátelského člověka s energickým chováním, pevným stiskem ruky a bezprostředním úsměvem? Připravte se na zájem, i když vám to třeba nebude vonět. Právě vás zřejmě adoptoval Beran. Zvlášť pokud vám dělalo trochu potíže se prosadit při konverzaci.

    Je oddaný nějakému ideálu a zaníceně hájí pronásledované a utlačované? To sedí. Ať muž či žena, tito lidé okamžitě bojují proti bezpráví a nemají zábrany vyslovit svůj názor. Beran se bude hádat se stejnou vervou s dopravním strážníkem jako s ozbrojeným gangsterem, pokud ho kterýkoliv z nich popudí. Později toho může litovat, ale v zápalu boje hází opatrnost za hlavu. Lidé pod vlivem planety Mars jdou rovnou k věci bez zakolísání či nerozhodnosti.

    Beran je první znamení zvěrokruhu. Představuje zrození, zatímco Ryby představují smrt a vědomí duše. Beran vnímá pouze sám sebe. Je to dítě zvěrokruhu - novorozenec, zcela zaujatý svými prstíčky. Vlastní potřeby mají přednost. Dítě nezajímá, jestli jeho rodiče nebo sousedé spí. Když má hlad nebo potřebuje přebalit, nespokojeně vříská. Chce svou láhev a čistou plenku hned teď a radši byste sebou měli hodit. Když se Beran chce podělit o nějakou myšlenku, zavolá vám ve čtyři ráno bez nejmenších výčitek. Proč byste neměli být vzhůru, abyste ho vyslechli? On je vzhůru. Na tom jediném záleží. Chce něco a taky to dostane. Stejně jako dítě se Beran zajímá o svět jenom ve vztahu k sobě samému. Ale kdo by považoval malé dítě za skutečně sobecké? Je přece tak ochotné rozdávat úsměvy a přízeň těm, kdo uspokojí jeho požadavky. Je těžké odolat dítěti, protože si naprosto neuvědomuje, že by někomu mohlo působit nesnáze. Tak je to i s Beranem. Je obestřený nevinností, která zmírňuje jeho agresivitu, jako nevinnost novorozeněte změkčuje jeho sobectví.

    Tato odzbrojující naivita je také důvodem, proč jsou lidé narození v tomto znamení tak nebojácní. Dítě se nebojí ničeho a nikoho, dokud se nespálí. A i potom, když zapomene na bolest, to důvěřivě zkusí znovu. V Beranovi nenajdete ani stopu prohnanosti a takový zůstane celý život, vždy věří celým svým srdcem, pořád padá a zase vstává, aby to zkusil znovu. Objeví-li se u něj přece jenom pochybnosti, zmizí v okamžiku, kdy potká hodného člověka, stejně jako dítě zapomene na bolest špendlíku, který si zarazilo do nohy ve chvíli, kdy mu ji někdo ošetří.

    Beran dovede spřádat fantastické sny, ale neumí lhát. Je takový, jakého ho vidíte. Není v něm nic skrytého ani komplikovaného. Je stejně zranitelný jako dítě a stejně tak bezmocný. Když ho silnější a vyspělejší jedinci k něčemu nutí nebo mu něco vezmou, reaguje jediným způsobem, který zná - křičí a způsobí takový poprask, že to lidé vzdají, jen aby od něj měli pokoj. Nepotřebuje složitou strategii. Síla plic a do sebe zahleděné odhodlání mu zcela stačí, aby prosadil svou. Možná že bezmocný není to pravé slovo. Zranitelný, to ano, ale bezmocný ne.

    Rozeznat fyzickou podobu Berana je hračka. Tito lidé mají rozhodné rysy, obvykle ostré, zřídkakdy jemné či nevýrazné. Nápadné obočí se často spojuje na kořeni nosu do znamení Berana, snad jako varovný signál těm, kdo by se zabývali bláhovou myšlenkou Berana zastavit či porazit nebo si myslí, že tyto symbolické rohy jsou jen na ozdobu. Možná si všimnete mateřského znaménka nebo jizvy na čele nebo obličeji, zrzavého nádechu vlasů na slunci a prokrvenější pokožky, než je obvyklé. Také možná pocítíte neviditelné jiskry vystřelující do všech stran. Pohyby jsou obyčejně rychlé a zdatné, v souladu s duševními procesy. Jak muži, tak ženy mají obvykle široká ramena a kráčejí s tělem lehce nachýleným kupředu a vždycky spěchají (často proto, aby mohli rozbořit cihlovou zeď, i když si přitom mohou pošramotit rohy). Nejsou zrovna graciézní, kromě elegantního způsobu řešení krizí (což zaručeně překvapí lidi, kteří Berany podceňují). Kostru mají silnou a dobře stavěnou a jen málokteří se hrbí. Jejich postoj odráží sebedůvěru a silné ego. Spatříte-li Berana s pokleslými rameny, je to patrně ovčí typ, jehož ješitnosti byla v mládí zasazena těžká rána. Jsou-li rány hodně hluboké, asi mu chvíli potrvá, než se zotaví, ale jednoho dne se napřímí. Na to se můžete spolehnout. Tyto lidi nic nesrazí natrvalo, ze všeho nejméně nezdar.

    Člověk ovládaný Martem se vám bude dívat přímo do očí s neskrývanou upřímností a poněkud dojemnou důvěrou. Jste přece jeho přáteli, ne? Máte ho rádi, že? Ne? Potom začnou téct slzy, ale uvnitř. Nikdy to neukáže, je-li to v jeho moci. Jestli ho uvidíte otevřeně plakat, můžete si být jisti, že ho něco zranilo až do hloubi duše. Beran by raději zemřel, než aby projevil slabost - a někteří z nich doslova riskují to prvé, aby se vyhnuli tomu druhému.

    Zřídka nervózně těká pohledem po místnosti. Pokud to udělá, nemá zájem se s vámi dál bavit. Jeho pozornost zaujalo něco jiného a pro tuto chvíli jste zapomenuti. I to, co říkáte. Nenechte se urazit. Vzpomeňte si na dítě a jeho prstíčky.

    Nepochybně půjde za zvolenou kariérou nebo se bude zabývat profesí, kterou si vybral. Pokud ne, můžete ho snadno rozeznat podle nespokojenosti, že byl donucen se podřídit druhým, kterou dává jasně najevo. Najdete u něj liberální postoj, přemíru štědrostí ve vztahu k času i materiálním věcem a výraznou touhu vždy mašírovat vpředu s hlasitými činely. Nehledejte však jemnost, takt či pokoru. Když se tyto vlastnosti rozdávaly, typický Beran při tom nebyl. Také se mu trochu nedostává trpělivosti. V kavárně nebude váhat pokárat servírku za okoralý sendvič, ale bude-li obsluha dobrá, nechá jí zbytečně velké spropitné.

    Beran je, mírně řečeno, velmi přímý. Klam a nevyzpytatelnost jsou jeho povaze úplně cizí. Jeho typickými vlastnostmi jsou upřímnost a osvěžující poctivost. Přesto však neposkytuje tu pravou záruku pro půjčku. Někteří jedinci postrádají stabilitu a projevují nedostatek odpovědnosti charakteristický pro děti. Dokonce i ti, kteří vyzráli, mohou zapomenout na dluhy ve vzrušení z nových, okamžitých úkolů a dobrodružství, které vždy zcela pohltí jejich pozornost. Nakonec, zaplatí dluhy ochotně a s dobrou náladou, ale než je dostihnete, můžete se dost zadýchat.

    I když je Beran povahou buřič, který se probíjí životem odvážně, iniciativně a podnikavě, jeho statečnost kalí jedna zvláštnost. Neváhá sice čelit hrůznému sněžnému muži či Frankensteinovi beze stopy strachu, ale nesnese fyzickou bolest. Nikdy není morálním zbabělcem, ale když ho něco bolí, dokáže být pěkná padavka. Zubař rozhodně nepatří k jeho oblíbencům.

    Každý Beran se v jistém období života vyžívá ve ztřeštěném jednání, které mu způsobí zranění v obličeji nebo na hlavě. Řezné rány a spáleniny jsou také běžné, stejně jako silné bolesti hlavy nebo dokonce migrény, které mohou mít původ v infekci ledvin. Moudrý Beran by se měl obrnit a pravidelně navštěvovat zubaře, chránit si zrak, dbát na životosprávu, pečlivě léčit rýmy a vyhýbat se alkoholu (nejenže škodí ledvinám, ale v kombinaci s Martovou vznětlivostí může být značně výbušný). Vyrážky, bolestivá kolena a žaludeční potíže rovněž trápí osoby narozené koncem března nebo v dubnu. Beran je silný a odolný, pokud svou konstituci nezneužívá, což obvykle činí tím, že ji ignoruje. Když ho uvidíte zaraženého v posteli, víte, že je doopravdy nemocný. I tak však asi budete potřebovat pouta, abyste ho udrželi vleže. Dokáže přežít horečky, které by průměrného člověka zabily, z.nichž mnohé si přivodí tvr-dohlavou snahou nevzdávat se ani za nepříznivých okolností a spolčovat se se špatnými lidmi ve špatnou dobu. Skutečnou příčinou zdravotních problémů je zlobná netrpělivost a frustrace z těchto zkušeností. Nemocným ho činí.reakce na odklady, zatímco cílené cvičení trpělivosti a rozvážnost drží doktora z domu. Ne že by si tuto radu bral k srdci. Nepustí doktora do domu celá léta tak či onak, dokud buď nepadne vyčerpáním nebo nedosáhne věku, kdy dostane větší rozum. U Berana nehrozí vážné nebezpečí, že by propadl drogám. Normálně si nevezme ani prášek na spaní. Radši zůstane vzhůru. (Má strach, že by mohl o něco přijít.)

    Díky svému nezdolnému optimismu (spolu s dalšími ohňovými znameními Lvem a Střelcem) zřídka podlehne chronické, dlouhotrvající nemoci, kterou - jak astrologie učí od pra-dávna a lékařská věda si to právě nyní začíná uvědomovat -způsobuje nebo umocňuje melancholie a pesimismus. Znamení ohně mají spíš sklon k vysokým horečkám, náhle vypuknuvším infekcím, mozkovým mrtvicím, vysokému krevní-mu tlaku a vůbec k akutním nemocem. Přes svou impulzivnost je Beran málokdy stísněný a zádumčivý. Dopadne-li na Beranovu půdu sémě deprese, rychle odumírá. Ovšem přesvědčení, na které je tak pyšný, totiž že nikdo jiný není tak schopný jako on, může vést k četným katastrofám. Žene se za svými nápady a plány s takovým spěchem a sebejistotou, že si zřídka uvědomí, že to přehání, a skončí se žaludečními vředy či nervovým zhroucením. Z lenosti ho rozhodně nemůže nikde nikdy obvinit.

    Bezelstná povaha.těmto lidem brání v obratných strategických tricích. Jeden Beran, známý svým nakažlivým elánem, získal dobrodince, který měl financovat jeho originální nápady. Těsně před uzavřením obchodu, který pro, tohoto Berana znamenal uskutečnění jeho největších snů, dobrodinec logicky navrhl, aby na celou operaci dohlédl známý odborník. Beran byl přesvědčen, že nikdo ji nedokáže řídit tak dobře jako on, a bál se, že by musel od někoho přijímat příkazy. Takže s odpovědí neváhal. Povzneseně máchl doutníkem a bez okolků se zeptal: "Jak chcete slyšet ne, rychle, nebo pomalu?" Dobrodinec rychle se svou podporou vycouval a chudák Beran se z toho vzpamatovával několik měsíců. Pokaždé, když někomu zavolal, ti, kdo dříve stoprocentně stáli za ním, byli ze záhadných důvodů zrovna na obědě nebo na cestě v Evropě.

    Trocha taktní diplomacie mohla jeho sen zachránit před fiaskem, ovšem průměrnému Beranovi trvá mnoho let, než se diplomacii naučí. Lidé, kteří dosáhli úspěchu tvrdou, trpělivou prací, oprávněně příliš nemilují agresivního Berana, který si myslí, že zná o mnoho víc s mnohem menšími zkušenostmi. Skromnosti a pokoře se naučí až po mnoha skličujících prohrách. Ale jakmile se poučí, dokáže vytěžit maximum pomocí gejzíru tvůrčích nápadů a intuitivně správného postupu: Dosáhne vedoucího postavení pouze tím, že respektuje ty, kdo jsou nad ním. Ale když se nakonec dostaví úspěch, obvykle je obrovský a působivý. Zajímavé je, že Berani obvykle hromadí bohatství spíš pro jiné než pro sebe. Mnozí platí po celý život nájem a málokdy mají vlastní dům. Očividně je netrápí, že se jich peníze zpravidla nedrží. Zřejmě proto, že to, co hledají, nemusí nutně být v bance.

    Přestože se Beran sebevědomě prosazuje, aniž by se příliš staral o pocity druhých, a jeho postoj, zejména v mládí, je "já první", dokáže být nejdobrosrdečnějším a nejštědřejším ze všech znamení. Není krutý. Jenom upřímně věří, že všechno umí udělat líp než kdokoliv jiný, a psychicky není s to stát opodál, když ostatní tápou nebo se jim nedaří. Dejte mu na výběr peníze, nebo slávu, a vždycky si vybere slávu. Má sice rád pe-níze jako každý jiný, ale ocenění a sláva jsou mu přece jen mi-lejší. Také s oblibou činí okamžitá rozhodnutí bez souhlasu nadřízených. Jeho řeč může být satirická a plná invektiv. Beranův hněv vzplane rychlostí blesku, ale obvykle zmizí dřív, než si oběť uvědomí, co se děje, a jemu se opět vrátí úsměv šťastného dítěte. Nelze se nezmínit o jednom vznětlivém Beranovi, Nikitovi Chruščovovi, který jednou v záchvatu dětinské zlosti mlátil botou o stůl ve Spojených národech za přítomnosti kamer. Byl ignorován, a kterému Beranovi záleží na taktu, když ho ignorují? Přesto byl ten samý Beran upřímně nešťastný, když propásl zázračný svět Disneylandu.

    Tito lidé jsou často obviňováni, že jsou velmi prchliví. To jsou, ale také absolutně nedokážou zůstat rozzlobení a na své stížnosti rychle zapomínají. Jsou překvapení a uražení, že si stále pamatujete ty nepěkné věci, které vám řekli, ale které nemysleli vážně. Mají-li příležitost, omluví se i nejhoršímu nepříteli, navzdory předchozím temným hrozbám vyřknutým v emoci. I když si koledují o odmítnutí, ve skutečnosti hledají pochopení. Zřídka se zlobí na konkrétní osoby. Může se na vás sice snést sprška zlosti, ale ve skutečnosti je tento výpad určen nepřijatelné myšlence nebo situaci.

    Beran je schopen drobné, neškodné lži za předpokladu, že ho vynese do popředí nebo zachrání některý z jeho ideálů, ale většinou nemá pro lži moc použití, což je štěstí, poněvadž je pokaždé usvědčen. Otevřenost je rychlejší, a protože se vždy chce rychle dostat k jádru problému, dává přednost pravdě. Na drby nemá čas. To se týká druhých a Beran je příliš zaujat sám sebou, než aby plýtval energií spekulováním o chování, motivech či tajnostech jiných lidí. Kromě toho jsou pro něj lidé buď černí nebo bílí. Šedivé tóny ho nezajímají. Nepovažujte to však za předsudky. Při nepříznivých planetárních vlivech v horoskopu se Beranovo impulzivní podceňování faktů mů-že projevit ve formě krutosti nebo předsudků, ale to je velmi vzácné. Typický Beran večeří s žebráky i králi se stejnou nenuceností a ryzí náklonností. Obviní-li ho někdo z předsudků, je to díky jeho sklonu dělit lidi na dvě skupiny - přátele a nepřátele - a od vás očekává totéž.

    Navzdory šokující přímosti může být tento člověk ztělesněním společenského šarmu. Dokáže celé hodiny vzrušeně konverzovat o věcech, které mu absolutně nic neříkají, a tak svou průbojnost a iniciativu zakrýt společenským pozlátkem. Trpělivost s detaily není jeho silnou stránkou. Nudné statistiky raději přenechá jiným. To je rozumné, protože ti s nimi naloží mnohem efektivněji. Beran nesnáší marnit čas pátráním po faktech, protože včerejší lekce ho nezajímají a zítřek je ještě daleko. Jeho přirozeným prostředím je dnešek. Tato hodina a tato minuta. Je naprosto ponořen do momentálního dění.

    Jako realista, ale i odhodlaný idealista, se často brání citovým projevům. Nikdo se nechová tak neoblomně a energicky, a přesto je jen málo lidí schopno takové sentimentality, melancholické nevinnosti a víry v zázraky. Tito lidé nedokážou přijmout porážku. Ani ji nepoznají, i když ji mají přímo před nosem. Jsou nevyléčitelní optimisté ve víře v konečný výsledek, ať se jedná o lásku, nebo baseballový zápas. Nejraději bojují hlavou, to znamená myslí. Mají rádi opozici, protože pro ně představuje výzvu, a sami půjdou vstříc překážce, aby ji zdolali, ač by se jim ve skutečnosti mohla vyhnout. Také nečekají, až jim úspěch spadne do klína. Budou ho pronásledovat šíleným tempem, což je důvod, proč je tak málo Beranů závislých na sociální podpoře.

    Většinu lidí unavuje pouhé pomyšlení na jejich nezdolnou energii. Ale pokud chtějí, dovedou být i klidní, moudří a vážní. Naneštěstí většinou nechtějí, dokud mládí nepomine a zralost nerozmělní jejich zbrklý idealismus a neustálý spěch. Dokážou si snadno získat sympatie lidí, ale nemusí být dobrými politiky. Vzácnými výjimkami z tohoto pravidla jsou Thomas Jefferson a Eugene McCarthy. Politická kariéra většiny Beranů byla poměrně krátká a nesnadná. Od doby Johna Tylera v roce 1840 jsme ve Spojených státech neměli prezidenta narozeného v tomto znamení. Pro průměrného Berana je politika příliš obtížná. Jednak není zrovna nejlepší ekonom, jednak je v projevech impulzivní a nesnáší kličkování, což jsou pro politika vlastnosti přímo vražedné. Většina politiků před stanovením svých pozic a názorů vyčká, co lidé chtějí. Beran má své vlastní názory na to, co lidé potřebují - nezajímá ho, co chtějí - a postará se o to, aby to dostali, dřív než to může být z politického hlediska vhodné. Je však natolik idealistický, že když vystoupí na veřejnosti; vyburcuje představivost lidí a donutí je věřit si. Jeho otevřenost dokáže rozfoukat dým po-litického zákulisí jako svěží vítr.

    Většina Beranů je spokojenější v obchodní nebo umělecké činnosti, kde jsou tolik třeba. Ostatní lidé vynikají kupříkladu ve strategii plánování. Klidnější a praktičtější osobnosti jsou lepší organizátoři. Ale bez přímé akce, energie a originality Beranů by vynikající projekty propadly nebo by se nedostaly daleko.

    Příležitostně můžete potkat ostýchavého Berana, ale nikdy ne takového, který by nevěděl, kde je jeho místo. Ve společnosti těchto lidí je těžké vyjádřit vlastní individualitu. Beran mnohem raději hovoří o sobě a svých plánech než o někom nebo něčem jiném (s výjimkou milované osoby, je-li zrovna v osidlech milostného vztahu). Získáte-li jeho zájem - a máte velké štěstí - je pozorným posluchačem, zvlášť když jsou vaše myšlenky poutavé a progresivní. V takovém případě vás .vy-nese až do nebe, nabídne vám svůj čas, peníze, pochopení a loajálnost. Když jste v nemocnici, možná vám zapomene poslat lístek, ale pomůže vám onu nemocnici vybrat, sám vás tam od-veze a pošle vás ke svému lékaři (který samozřejmě převyšuje Pasteurovy kvality). Rozhodne-li se vám pomoci ve zlé době, nelituje žádného úsilí. Ale prosím vás, projevte mu svou vděčnost. Dotkne se ho, ne-li přímo rozzlobí, když neoceníte jeho pomoc, která daleko přesáhla pouhou povinnost a pravděpodobně i to; co jste potřebovali nebo chtěli. Rád prokáže službu, čím větší dobročinné gesto, tím lépe, ale žádá zasloužené uznání. Když se mu nedostane díků, od další pomoci ho to zřejmě stejně neodradí. Jeho ohromující víře v sebe sama se vyrovná jenom naivní důvěra v druhé, což vede k tomu, že neustále přichází o iluze a stěžuje si, že ho někdo podrazil. Samozřejmě dlouho na zemi nezůstane. Vstane, opráší se a brzy bude po typické intenzívní, ale krátké depresi připraven a ochoten vyrazit znovu kupředu.

    Beran vzbuzuje tak silný dojem upřímnosti, že člověkem otřese jeho drzost, když tvrdí něco, o čem ví nebo by měl vědět, že to není pravda. Obviňte ho z nečestnosti, a udiveně se na vás podívá s očima široce otevřenýma v hrůze, že byste o něm mohli pochybovat. Dokáže nosit klapky na očích i na uších, aby se uchránil před vším, čemu nechce věřit. I v případě, že ztrácí půdu pod nohama, se bude zuřivě bránit a bude bojovat za ztracenou věc s nejhlubším přesvědčením. Přesto může v mžiku změnit názor, o kterém jste si mysleli, že se s ním narodil. Dojde-li k tomu, nikdy už se nedokáže vrátit k původnímu názoru, natož si ho pamatovat. Podléhá nutká-ní odhodit minulost do odpadkového koše a řítit se plnou rychlostí vpřed (to je jeden z hlavních důvodů, proč se tak snadno přizpůsobuje novému prostředí i lidem). Proto si myslí, že ti, kdo se mu pokoušejí argumentovat, mu překážejí v postupu. Tehdy je schopen odhodit i poslední zbytek taktu. Ultrakonzervativce, kteří váží každé slovo a rozhodnutí, dohání Berani k šílenství, neboť dávají najevo svoje roztrpčení a frustrace jasně a bez zábran. Není těžké pochopit, proč si občas tolik znepřátelí starší a rozumnější osoby.

    Mají v povaze rys romantické nevinnosti a určitou věčnou, radostnou, naivní víru, která se mísí se slepým zápalem rozeného křižáckého rytíře. Jejich rohy jsou jako diamant - tvrdé a těžko zničitelné.

    Beran často vidí rudě, ale když jiskry pohasnou, stává se veselým a otevřeně přátelským. Jeho kov je železo a nezlomná síla mu dává devětkrát víc životů než ostatním, devětkrát víc šancí vyhrát bitvu. Oheň jeho .ducha může být zářící pochodní, která osvětluje cestu k odvaze pro každého, kdo rozpozná jeho velký idealismus.

    Je průkopník a vždy vede ostatní k nemožnému cíli. Jeho nádherná železná víra je čistá, nedotčená pokrytectvím a hrabivostí. Zřídka nahromadí bohatství, a pokud ano, je příliš zaměstnán na to, aby se zastavil a počítal. Neváhejte ho požádat o peníze, šaty nebo čas. Vždy pro vás něco bude mít, jakkoli je chudý či v nesnázích. Ví, že vykonané dobrodiní nejenže živí jeho ego a vrátí se mu znásobené, ale také činí lidi šťastnými, což je jedna z věcí v životě, které ho nejvíc těší. Pro Berana jsou zázraky na denním pořádku. Když vám dojdou, stvoří pro vás nové, zabalené v odvážných, růžových snech.

 

Muž Beran

 

    Ten tvor, co tamhle telefonuje - je to nabité dynamo? Je to planoucí pochodeň? Je to exploze - nebo je to superman? Víceméně ano. Je to muž Beran, což je dost blízko. Doufejme, že víte, co hledáte. Jestli je to vzruch, od Berana ho dostanete fůry a zřídka nastane nudná chvíle. Ale jde-li vám o bezpečí a pohodu konejšivé lásky, jste na špatné adrese.

    Tento muž vás v jedné minutě omráčí vášnivým žárem a v příští bude chladný jako medvěd. Pokud ho urazíte nebo ztratíte jeho zájem, okamžitě jeho vřelou, impulzivní povahu zmrazíte. Zažehnout ji znovu může znamenat začít úplně od začátku.

    Muži Berani srší nápady a tvůrčí energií. Udržet s nimi krok bude možná dost únavné, ale měla byste se o to snažit. Aspoň v duševní oblasti. Mají totiž ve zvyku nechávat loudy za sebou a neohlížet se. Tento muž bude zřejmě jednat a vypadat velmi mladě, což je příjemné, ale jeho mladistvá aura se může promítat i do jeho duševních a citových projevů, dokud nedospěje, což nebude moc brzy. Je netrpělivý, odvážný a sebejistý a vždy má náskok před ostatními, někdy i sám před sebou. Muže být ztělesněním štědrosti a ochotně rozdávat čas, peníze, sympatie a majetek neznámým lidem. Ale také může být nesnesitelně netolerantní, bezohledný, sobecký a náročný, nevyplní-li se jeho přání hned nebo je-li nucen být v přítomnosti negativně naladěných lidí.

    Pokud jde o lásku, okamžitě ztrácí hlavu. Vrhne se do milostného dobrodružství s přesvědčením, že toto je jediná skutečná láska mezi dvěma lidmi na celém světě, snad s jedinou výjimkou Romea a Julie. Když ztroskotá, posbírá střepy a pokusí se zachránit mrtvý vztah všemi možnými způsoby. Nepodaří-li se mu to, začne znovu s novou Julií a bude to stejné jako poprvé. Bez ohledu na počet chyb v milostných záležitostech si je však jistý, že má pravou lásku na dosah. Muž Beran je tak vášnivý, jak si jen žena může přát - kromě partnerky narozené ve Štíru. Nezbývá moc, co byste od něj ještě mohla chtít. Je takový idealista a tak snadno podléhá citu, že získá veškeré vzrušení, vzdechy, extázi a poezii, jaké je možno ze vztahu dostat: Beran není schopný dělat něco polovičatě. Cele se oddá žhavému zájmu daného okamžiku.

    Možná váš partner patří k tišším a klidnějším Beranům. Nenechte se jím však oklamat. Pořád je jeho vládnoucí planetou Mars. Že moc nemluví? Není nevázaný a ctižádostivý? Ano, jednoho takového taky znám. Ale .spolehněte se, že kdybyste mohla nahlédnout dovnitř té tvrdé palice, zjistila byste, že jeho mozek rotuje rychlostí aspoň dvou set otáček za sekundu. Kdykoliv se setkáte s tímto typem, který zpočátku nejeví typický elán, podívejte se na jeho obchodní činnost. Brzy se přesvědčíte, že máte co do činění s Beranem. Potom se zeptejte jeho bývalých přítelkyň. Asi se zahihňají. "Ten, a ostýchavý? Plachý? To musíte myslet někoho jiného." Po nějaké době si o něm začnete skládat ten pravý obrázek. Nevýbojné chování je jen maskou pro ohnivé srdce a nezdolnou podnikavost. Přirozeně je snazší, když milujete jednoduchého, obyčejného Berana, který dává najevo; jak je ze všeho nadšený, od bramborových lupínků přes měsíční svit až k výletům autem.

    Muž v žádném jiném znamení nedokáže být tak bezvýhradně věrný jako Beran, je-li opravdu zamilovaný. Poctivost mu pravděpodobně zabrání vás podvádět a díky svému idealismu ani nebude chtít. Promiskuitu nebo dokonce jen neškodné flirtování nemá ve zvyku. Ne když vám dal celé své srdce. Hledá pohádkový milostný románek a v těch nikdy nenajdete lehkomyslný postoj k lásce a sexu. Ty ostatní dívky byly NJPV (než jste přišla vy). Znám jednoho Berana; který při diskusi o minulosti se svou nynější přítelkyní často poznamená: "To bylo PN (před námi)."

    Samozřejmě musíte zůstat ve střehu, protože navzdory oddanosti a slibům absolutní věrnosti (které jsou nepochybně naprosto pravdivé) má tak silnou potřebu romantické lásky, že by se mohl obrátit jinam, nedokážete-li živit jeho iluze. Ve chvíli, kdy dovolíte, aby se romantický nádech vašeho vztahu vytratil, může sejít z cesty. Pokud si nejste jistá, co tím míním, pohádková láska pro něj neznamená odebrat se večer do říše snů se ženou, která má hrudník potřený mentolovou mastí proti kašli. Také to neznamená být svědkem vaší osobní intimní toalety, jako je pilování nehtů, bělení zubů, odbarvování vlasů na blond, olupování kůže spálené sluncem nebo poslouchat několikahodinové hádky po telefonu s vaší matkou. Pohádkové princezny se takhle nechovají. A ví bůh, že Julie by při sledování televize nikdy neseděla s nohama na stole a nežvýkala karamely. Když jste s ním, nezapomeňte použít parfém. Hihňat se můžete s kamarádkami, když je pryč. Dělá mu potíže představit si sebe jako prince, který vás budí polibkem, když buď chrápete nebo na něj houknete: "Kruci, nech mě spát, jo?" No vážně, chovala by se takhle při probuzení Šípková Růženka? Buďte připravená ho každé ráno vítat bez dechu a se zamlženýma očima, osvěžená sny a vzrušená, že máte jeho hezký obličej tak blízko. A dejte mu to najevo.

    Muži ve znamení Berana, jejichž partnerky nevěnují dostatečnou pozornost romantice, jsou zprvu nešťastní. Potom dostanou zlost: A potom se vydají hledat princeznu, která nechrápe, a vůbec. Pokud jde o něj, není to nefér. Nebyl to on, kdo porušil slib, ale vy. Uvěřil, že jste půvabný slavík zpívající za svitu měsíčku, jak zní jeho oblíbená píseň. Nyní zjistil, že jste užvaněná veverka nebo sojka, co do něj pořád rýpe. Tento šok ho vyburcuje z nebeského světa andělských chórů a zvonů bijících pokaždé, když vás vezme za ruku. Jak mohou zvonit zvony, když máte v rukou pořád špinavé popelníky, a jak může slyšet zpěv, když na něj ječíte, že dvakrát za sebou přišel domů až po půlnoci? (Což samozřejmě udělal, ale jak si můžete myslet, že mu budete diktovat každý krok? Manželství není vězení a vy nejste jeho dozorce - to je jeho přístup.)

    Naučíte-li se na něj hledět horoucím pohledem a všechno to ostatní, bude s vámi šťastný a nevšimne si žádné jiné ženské na světě. U Berana je velmi nepravděpodobné, že by udržoval fyzický styk s více než jednou ženou současně (pokud nemá ascendent v Blížencích nebo rušivý vliv Venuše). To se prostě nehodí do jeho představy o ryzí a trvalé lásce. Rozhodnutí osvobodit se od starého učiní vždy předtím, než ho příliš zaujme něco nového. Dostanete nespočet varování. Tento muž dokáže jen těžko předstírat vášeň, kterou necítí. To mu samo o sobě brání v podvádění. Kromě toho nyní víte, jak ho udržet v té pohádkové knížce.

    Jenom nebuďte nudná, protivná nebo moc bojácná. Abyste si ho udržela, musíte být kombinací Grace Kellyové, Ursuly Andressové, Marie Dresslerové, madam Curieové a královny Viktorie, okořeněné špetkou Clare Boothe Luceové. Žádná princezna se nikdy nevyrovná jeho představě ideálu. Vyžaduje hodně důvtipu ho přesvědčit, že vy jste lepší než ostatní ženy; ale když to dokážete, bude vám stoprocentně věrný. Opravdu to stojí za pokus, protože jak se Beran vrhá po hlavě do milostného dobrodružství, stejně bezhlavě z něho utíká. Je zároveň idealista i egoista, což znamená, že nerad přiznává chybu nebo že láska, kterou si zvolil, by mohla umřít. Přesto si pamatujte, že některé situace, které jsou pro jiné muže celkem přijatelné, považuje za nesnesitelné. Rozejdete-li se, máte pořád šanci znovu vzbudit jeho zájem, a to když jednáte, jako kdyby předtím mezi vámi nebylo nic důvěrného. Budete muset jít tvrdě na věc, protože Beran miluje výzvu. Abyste mu v případě vzniklých problémů mohla snadněji odpustit, pamatujte si, že jakékoliv zahnutí bylo důsledkem náhlého impulsu poté, co jeho slavík přestal zpívat za měsíčního svitu, a ne úmyslnou nevěrou. Nebojte se budoucnosti. Máte kouzelný klíč k jeho srdci. Zamkněte jej.

    Máte-li v úmyslu dráždit ho flirtováním - pusťte to z hlavy. Váš první prohřešek bude patrně vaším posledním. Můžete ho ztratit pouhým zašeptáním nebo vyzývavým pohledem na jiného muže, nemluvě o skutečné nevěře. Trvá na tom, aby byl ve všem první, a to platí i o prvenství ve vašem srdci. Beranovy vlastnické sklony a žárlivost jdou do extrému. Pouze Lva dokáže víc rozzuřit myšlenka na přestupek jeho milované. Aby to bylo ještě horší, Beran vám nikdy neposkytne slepou víru, kterou v těchto věcech očekává od vás. Prostě musíte pochopit, že jeho živé konverzace s jinými ženami jsou nevinné, protože on vyžaduje ve společenském styku absolutní volnost, kterou vám upírá. Tento milenec vás přilepí na piedestal a bude očekávat, že tam zůstanete. Nesmíte pohnout ani palcem u nohy. Ani nesmíte vypadat, že to chcete udělat.

    Muž Beran je rebel od přírody. Rád popírá autoritu a myslí si, že se narodil chytřejší než kdokoliv jiný. Možná ano, ale většině lidí nedělá dobře, když jim to řeknete. Díky svému neomalenému způsobu prosazování se si Beran nejednou rozbije nos. Protože potřebuje být ve vůdčí pozici a odmítá následovat jiné, vlivní lidé mu často udělí lekci v pokoře. V takovém případě k vám poběží pro útěchu a povzbuzení, protože jeho ješitnost utrpěla šrámy. Dozvíte se, že pod jeho sebejistým bojovným zevnějškem se skrývá pocit méněcennosti. Raději by však zemřel, než by to přiznal. Žena; která vyléčí jeho otřesené sebevědomí něžnou a neomezenou oddaností, má nejlepší šanci získat si jeho srdce nastálo. Nikdy neudělejte tu chybu, že byste dala za pravdu jeho momentálnímu nepříteli nebo se pokoušela být spravedlivá a dívala se na věc i z druhé strany. Jak v lásce tak v přátelství vyžaduje stejně neochvějnou věrnost a loajálnost, jakou vám sám dává. Je to jeho zásada, a pokud ji nectíte, najděte si jiného muže.

    V jeho povaze nenajdete žádné důmyslné intriky. Není vůbec těžké poznat, kdy pro něj vztah skončil. Chlad a nuda v jeho hlase i chování vás nenechají na pochybách a obvykle je doplní ještě upřímné jednoznačné prohlášení. Výbuch hněvu je mnohem méně vážný; protože znamená, že jde jen o přechodnou náladu a vztah se ještě dá zachránit. Máte víc důvodů se obávat jeho chladu než ohně.

    Tito muži nemají rádi úskoky. Jsou přímočaří ve všech směrech. A to znamená v lásce i v práci. Když Beran rozpozná lásku, neztrácí ani vteřinu, ale nechte ho, ať ji rozpozná sám. Neběhejte za ním, nevolejte mu často a nedávejte mu najevo své city, dokud si nejste absolutně jistá, že vášeň je oboustranná. Nejrychlejší způsob, jak ho ztratit, je po něm jít. On zde musí být vůdcem, stejně jako jinde. Jestli mu to nedovolíte, může ztratit zájem tak rychle, že vás ohromí a zdrtí zároveň. Ovšem jakmile už k sobě patříte, nebulte příliš chladná a lhostejná nebo bude hledat pozornost jinde. Láska k Beranovi je jako chodit po laně mezi vřelým zájmem a povznesenou lhostejností. Musíte umět cvičit na visuté hrazdě. Nenadbíhejte mu. Ale také od něj neutíkejte. Strčte si do boty minci pro štěstí, noste s sebou :čtyřlístek a vzývejte hvězdy. S tím budete mít stejný úspěch jako s nějakou metodickou strategií, ne-li větší. Musíte ho nechat hádat, i když už jste jeho. Stejně tak ho ale musíte ujistit, že vaše láska je trvalá. Naučte se s tím žít - nebo se naučte žít bez Berana.

    Beranovo plus je, že ačkoliv trvá na tom, aby byl ve vztahu prvořadý, bude také první, kdo se omluví po hádce, a bude první, kdo bude k dispozici, až ho budete potřebovat. Bude stát po vašem boku, když jste nemocná nebo nešťastná. Ochotně za vás bude utrácet peníze (je-li typickým synem Martovým). Bude chválit váš vzhled a talent a bude stimulujícím prvkem vašeho duševního rozvoje. I když dokáže být panovačný a rozčílit se kvůli maličkostí, většinou mu vztek dlouho nevydrží a usmíří se. Třeba jste pro něj nejdůležitější na světě, ale zároveň od vás čeká, že to víte a že počkáte na jeho přízeň a pozornost v případě, že se zrovna zaobírá nějakým novým nápadem, který zcela pohltil jeho zájem. Chce být celý váš svět, ale na rozdíl od jiných mužů vás nechá sdílet ten svůj, budete-li mu rovnocennou partnerkou.

    Od dámy svých snů očekává, že bude kombinací superženskosti a rozpustilosti. Chce, abyste byla zcela nezávislá, ale zároveň ochotná se držet několik kroků za ním. Čeká od vás chválu a oddanost, ale nikdy by nepřijal roli otrocké služebnice. Pořád jsi se mnou? Dobře. Jsi statečné děvče. Přijdou ještě další věci. Když jeho ego utrpí ránu, je schopen vám říci krutá a sarkastická slova, která vůbec nemyslí vážně, ale která vám mohou zlomit srdce, pokud mu nerozumíte. Potom bude čekat, že mu odpustíte a zapomenete stejně rychle a snadno jako on. Budou se vám muset líbit všichni jeho přátelé, kdežto on si vyhrazuje právo být znuděný vašimi: Chtěla jste chlapa, ne? V partnerovi ve znamení Berana ho dozajista máte. Jste-li opravdová žena, tento milostný vztah vám může závidět celé město jako Romeovi a Julii (samozřejmě bez té tragédie).

    Až se vezmete, muž bude mít v domácnosti navrch, nebo odejde. Nesnese; aby se do něj rylo na veřejnosti i doma, hlavně pokud jde o utrácení peněz. Vydělal si je přece, ne? Jsou to jeho peníze, ne? (Někdy se to přivlastňovací zájmeno může rozšířit i na peníze vydělané vámi.) Asi nebude s penězi hospodařit moc dobře - a to je řečeno velmi taktně - ale nedělejte to za něj, i když jste měla z matematiky jedničku. Nikdy ho nezpovídejte ohledně finančních záležitostí. Je-li typický Beran, bude štědrý a poskytne vám vše, co potřebujete. Až si pro sebe koupí tu aktovku z aligátoří kůže, můžete dostat tu kobří kabelku - jestli na ni zbude. (Možná je trochu sobecký, ale nikdy lakomý.)

    Přestože často střídá zaměstnání, dokud se nestane sám šéfem, nenechá vás hladovět. Najde způsob, jak zajistit přísun peněz, i když někdy mohou stejně rychle zase zmizet. Raději šetřete do prasátka, abyste ho mohla překvapit, až bude v nouzi, protože sám z výplaty moc nezachrání (ledaže je tu nějaký skrytý vliv jako třeba Měsíc v Kozorohu nebo Raku anebo ascendent diktující šetrnost).

    Každý přírůstek do rodiny v něm najde oddaného, pyšného otce vašich snů. Později se k dětem možná bude chovat trochu pánovitě a zkoušet jim diktovat budoucnost. Bude milujícím otcem, se kterým se užije hodně legrace, ale někdy se mu musí připomenout, že děti potřebují stejnou nezávislost, jakou má on sám. Jinak se mu role otce bude určitě líbit. Baseball, rozhovory o ptácích a hmyzu, fotbal, večeře s dcerou, to všechno ho baví. Jenom mu nedávejte najevo, že malý Herman nebo Henrietta jsou pro vás důležitější než on, nebo v této roli silně ochladne.

    Jestli chcete, klidně po svatbě pokračujte v práci. Pokud ho nezastíníte, zřejmě nebude mít námitky. Spíš vám promine večeře z polotovarů než nedostatek víry v jeho nápady. To je důležité si zapamatovat.

    Podporujte jeho nezávislost, ale snažte se potlačit jeho impulsivnost taktně. Beran musí být v čele, jinak pro něj život nemá moc cenu. Jeho ohromný elán a nadšení smutně skoná, udusíte-li je mokrými dekami nebo způsobíte-li svým negativním myšlením zkrat v jeho pozitivní energii. Ve chvíli, kdy ztratí autoritu v práci nebo doma, svěží optimismus se promění v náladovost a nespokojenost a nakonec v naprostý nezájem. Nemá v povaze se podřizovat. Je to pravý muž. Nikdy neničte jeho mužství, ale ani neztrácejte svou individualitu. Nezkoušejte ho komandovat a nedejte se komandovat od něho. Manžel Beran nesnese ženu, která každý večer chodí na schůze. Stejně tak nebude tolerovat manželku, která celý den sedí doma a háčkuje dečky. Musíte mířit někam doprostřed: Uspějete-li, pomyslete si, že jednou budete jediná bělovlasá Julie, jejíž manžel bude sentimentální ještě na výročí zlaté svatby. To rozhodně stojí za to, jste-li romanticky založená, a to samozřejmě jste, protože jinak byste si nic nezačínala s Beranem.

 

Žena Beran

 

    Takže jste se zamiloval do dívky ve znamení Berana. Nevím, jestli vám mám blahopřát, nebo vás litovat. Když Byron napsal, že "Láska je oddělená od života muže, ale je celou existenci ženy," zapomněl na ženu Berana. Třeba si myslí, že láska je celá její existence, ale je příliš zaujatá světem kolem sebe, nemluvě o sobě samé, aby pro ni láska byla začátek i konec života. Dovede se obejít bez muže snadněji než kterákoliv jiná žena, kterou potkáte.

    Pochopitelně obejít se bez muže není totéž, jako obejít se bez milostného prožitku. Vždy bude potřebovat hrdinu svých snů, po kterém touží její srdce. Může být minulostí nebo velmi vzdálený - nebo se ukrývá někde v mlhách zítřka - ale ona na něj stále myslí v aprílovém dešti. Pronásleduje ji v mysli, když napadne první 'sníh, když uslyší určitou píseň nebo když z nebe sjede blesk. Ovšem není-li její touha naplněna fyzickou přítomností muže; nijak zvlášť ho nepostrádá. Cokoliv on umí, ona dokáže líp - aspoň si to myslí.

    Tato dívka si sama otevírá dveře. Také si bez mužské pomoci obléká kabát, bojuje své bitvy, chytá Taxíka a zapaluje cigaretu. Udělat si to sama je podle ní nejrychlejší způsob. To samozřejmě nelichotí zranitelnému mužskému egu. Dívka Beran je odhodlaná se dostat do popředí a jednat první, což zahrnuje i milostné záležitosti. Ze všech slunečních znamení nejspíš převezmou iniciativu ženy v Beranu, zejména pokud muži trvá dlouho požádat o schůzku. A právě v té chvíli jí můžete bezpečně dát najevo své city. Předtím se vystavujete značnému riziku. Musíte na ni jít opatrně. Chce být v milostném vztahu vůdčí silou. Než ji chytnete kolem pasu a políbíte na dobrou noc, přesvědčete se, že už máte její srdce v kapse. Jinak vám může uštědřit pravý hák do brady a prchat jako vyděšená laň.

    Nenechte se mýlit. Důvod jejího útěku není dívčí cudnost. Nemá strach z vašich vášnivých výpadů. S těmi si poradí. Její úprk pramení ze strachu, že se zaplete se zbožňujícím otrokem nebo zamilovaným štěnětem, z nichž by ji každý unudil k smrti. Držte si odstup, nechte ji hádat a máte šanci, že vás sama přitlačí do kouta. Muž, který odolává jejímu kouzlu, ji vždy zaujme. Nemůže pochopit, proč ho neohromila svým nepopiratelným půvabem. Potom nenechá kámen na kameni, aby dokázala, že je žádoucí, dokonce i když o daného muže nemá trvalý zájem.

    Ztělesněním ženy Berana ovládané planetou Mars je Scarlett O'Harová. Stejně jako Scarlett padnou dívce v Beranu všichni muži z okruhu sta mil k nohám, zatímco její umíněné srdce touží po tom jediném, kterého z nějakého důvodu nemůže mít. Jako Scarlett se tato žena dokáže v případě nutnosti rychle přizpůsobit, aniž by naříkala, zejména jde-li o život. Charakter Scarlett O'Harové je dost pevný, aby se vzepřela konvencím, postavila se proti armádě nebo dokonce s ledovým klidem střelila do hlavy muže, který ohrožuje milované osoby.

    Nikdy se u Scarlett neprojevily vlastnosti tohoto znamení víc než ve chvíli, kdy hladověla, byla osamělá a bez přátel, a aniž by čekala na někoho, kdo by ji vysvobodil, hrozila zaťatou pěstí k nebi a křičela: "Já tohle přežiju... a potom už nikdy nebudu mít hlad... i kdybych měla lhát, podvádět, krást nebo zabít - Bůh je mým svědkem, že už nikdy nebudu mít hlad!" Mnohem později, když jsou její city otřesené, její dítě mrtvé a muž, kterého miluje, ji opouští, tato typická žena Beran pořád dokáže říci: "Přijdu na nějaký způsob, jak ho dostat zpátky. Nikdy neexistoval muž, kterého bych nedostala, když jsem se k tomu rozhodla... Nakonec, zítra je taky den."

    Ano, Scarlett O'Harová vytváří živou představu prvního znamení zvěrokruhu svou silou a schopností překonat tragédii je schopná hrát roli ženy do krajnosti, s chvějícími se řasami a dobře načasovanými slzami, ale stejně tak je schopná převzít mužskou práci, je-li třeba. Pozorné studium Scarlettina charakteru vám umožní dokonale pochopit, čeho se od ženy Berana můžete nadít - a přirozeně vám nastíní také odměnu, na kterou se můžete těšit, pokud máte dost odvahy a tuto ženu si získáte. Její bojovný duch může být na vás někdy trochu moc, ale nezdolný optimismus a víra v zítřek pro vás budou zdrojem velkého povzbuzení.

    Tato dívka snadno podléhá lichotkám, mají-li pravdivý základ. Dejte jí najevo, že ji obdivujete, ale nepřehánějte to. Pokud neudusíte její smysl pro romantiku, její věrnost v lásce je nezměrná. Zde se objevuje Beranův typický rozpor: nechce, abyste ji doslova uhnal, ale jste-li příliš upjatý, rychle ztrácí zájem. Nechce zcela dominantního muže, ale nezíská si ji ani ten; kdo jí oddaně sedí u nohou. Než jí láska přinese štěstí; musí vyřešit Martův věčný konflikt - silnou touhu ovládat. svého milence a zároveň přání být ovládána jím. Protože je neuvěřitelná idealistka; někdy marně hledá statečného rytíře v zářícím brnění, který si ji podmaní, zvítězí nad celým světem a láskyplně jí ho věnuje, a přesto neztratí nic ze své mužnosti. Poněvadž takový rytíř existuje pouze v pohádkách a v legendách o králi Artušovi, zůstává často sama. Její dny jsou jasné a plné vzrušení, ale její noci jsou někdy temné a plné touhy. Když se však její zmarněné sny promění v hromádku popela, právě ve chvíli, kdy si myslíte, že. plamen zhasl, Beran se vzchopí a založí další oheň.

    Musí na vás být hrdá, aby vás mohla milovat. Ale netvařte se tak důležitě a nezapomeňte si všimnout jejího talentu a schopností. I když od vás vyžaduje hodně, vrátí vám dvakrát tolik. Dívka Beran je neskonale štědrá, pokud jde o čas a sympatie, majetek i peníze, ale v lásce je nepokrytě lakomá. "Co je její, je její" a mnohdy stačí velmi málo, aby nastal žárlivý výbuch. Neobdivujte před ní svou oblíbenou filmovou herečku ani nehyřte komplimenty vůči jejím přítelkyním. Ten, kdo'má za manželku Berana, by měl na místo sekretářky přijmout raději muže. Není-li u vás ve všem na prvním místě, brzy se budete divit, kam se poděla ta nespoutaná vášeň a vzrušující city. Cítí-li se tato žena opravdu raněná, rázem se promění v led. Její oheň hoři prudce a rychle umírá. Její led může být věčný. Jestli vám na ní opravdu záleží, zapamatujte si to - a ,je nepravděpodobné, že by snesla, kdyby vám na ní opravdu nezáleželo, Beran touží jen po trvalé lásce.

    Postaví svého milovaného na piedestal a očekává od něj, že vyplní její nesplnitelnou představu dokonalosti. Zarputile odmítá vidět jeho hliněné nohy, dokud nejsou tak zablácené, že ani ona si toho nemůže nevšimnout. Nikdy nekritizujte milence, manžela nebo děti ženy Berana, nemáte-li na sobě azbestový oblek. Jste-li skeptičtí vůči jejím plánům a nadějím do budoucna, dovede být náročná, sobecká a kousavá. Pokud jí však vyjdete vstříc, umí být i mírná, oddaná a ochotná ke spolupráci.

    Protože dává přednost společnosti mužů před ženami a každý muž od devíti do devadesáti ji zahrnuje obdivem, budete mít dostatek příležitostí pocítit ostny žárlivosti. Nepodléhejte jim. Ač má silně vlastnické sklony, od vás si totéž nedá líbit ani na okamžik. Dívka narozená v Beranu vyžaduje absolutní volnost, před sňatkem i po něm. Budete jí muset ve všem důvěřovat, přestože ona takovou důvěru ve vás mít nebude (ledaže dostala tvrdou lekci, aby držela svoje emoce na uzdě, i kdyby ji to mělo zabít, což se skoro stane). Není to tak zlé, jak to zní, protože až se stane opravdu vaší, bude věrná. Zřídka je schopná milovat dva muže současně. Je na takový klam příliš upřímná. Než si vážně začne s jiným, kromě výjimečných okolností vám dá jasně najevo, že její láska je mrtvá.

    Tato žena je schopná hluboké vášně a mystického idealismu, které jsou spolu podivně propleteny. V žádném vztahu, který je pro ni opravdový a věčný, nebude mít žádné zábrany ani neuplatní ženské úskoky, koketní svody nebo hloupé hry. Její láska je přímá jako její řeč a jednání. V jednoduchostí jejích emocí je cosi čistého a svěžího; ale často jí přerostou přes hlavu.Možná ji budete muset trochu zkrotit, ale jestli vás doopravdy miluje, přijme to s překvapující povolností.

    Ženy v tomto znamení jsou často úspěšné v zaměstnání. Zvládnou téměř každou profesi stejně jako muž, od burzovních spekulací k obchodu s nemovitostmi. Také poutají pozornost ve výhradně ženských povoláních, jako je modelka nebo herečka. Má-li vaše partnerka významné postavení, může být těžké ji přimět vzdát se kvůli vám zaměstnání. Na chvíli ho sice možná dokáže hodit přes palubu, když si omámená láskou představuje pohádkový domek pro dva u moře (pro Beranovu představivost je typické, že jde přímo ke šťastné scéně a ignoruje ty nudné). Ale když domek potřebuje novou fasádu, zatéká do střechy a objeví se první prasklina, asi se zase začne poohlížet po nějakém zaměstnání. Nechte ji. Když jí dovolíte zaplnit prázdný čas něčím, co ji zajímá, bude mnohem šťastnější a milující - a dokonce něžnější. Neuspokojené city vedou k frustracím, které mohou vyústit ve velké problémy.

    Prakticky neexistuje nic, s čím by si tato žena neporadila. Ať jde o náročný úkol nebo jen o něco, co jí zpříjemní život, vždy se o to pokusí, i když to nemusí mít praktický užitek. Znám jednu ženu Berana, která byla z finančních důvodů nucena žít několik let ve dvou místnostech s manželem, pěti čilými dětmi a psem. V takových podmínkách může být dost těsno a jenom přemýšlet o tom by v každé ženě se zdravým rozumem vyvolalo pochybnosti. Ne však v téhle. Dokázala se s tím vypořádat, i když čas od času asi dostala záchvat vzteku. Když jí uprostřed této anabáze astrolog vyložil, že její planetární aspekty ukazují období velkých nesnází v životě, byla tím zaskočená. "A kdy asi se to má stát?" vyzvídala.

    Tatáž žena jednoho dne podlehla impulsu přidat k obyvatelům dvou místností ještě jednoho psa, protože měla pocit, že jejich psí pán je osamělý a potřebuje družku. Kromě toho byly děti tou myšlenkou nadšené. Zjištění, že nový pes se neumí chovat v domácích podmínkách, ji vyvedlo z míry jen na chvíli. Jako na vojně přidělila každému členovi rodiny službu při čištění koberce. Když viděla, že koberec už nikdy nebude jako dřív; po zvážení situace učinila rozhodnutí. Zbavit se druhého psa? Samozřejmě žene. Tajně doufala, že se brzy dočkají štěňátek. Musí někde splašit peníze na nový koberec. A skutečně, peníze se našly. Pokud jde o štěňata, věřila, že se stane zázrak a ještě před šťastnou událostí se všichni přestěhují do nového bytu. A skutečně, přestěhovali se. Zázraky se stávají těm, kdo v ně věří. Ženy v Beranu na ně věří určitě. Někdy až na hranici pošetilosti. Jejich ztřeštěnost je dostává do prekérních situací, a než se naučí vyhýbat se pořád stejným malérům, naroste jim pár šedivých vlasů. Berani se obvykle zkušenostmi nepoučí. Sice by rozumově byli ochotní, ale jsou disponováni se do všeho vrhat po hlavě. Ženu v tomto znamení nemá smysl varovat biblickým: "Pýcha předchází pád." Její interpretace tohoto rčení je od chvíle, kdy ho poprvé slyšela v nedělní škole: "Když ztratíš pýchu, nastane pád."

    Nemusíte se obávat, že vaše dívka podlehne svodům sukničkáře. Vůči sukničkářům a playboyům je imunní. Mnohem větší nebezpečí pro ni představuje idealista, který bojuje za nějaký ideál, nejlépe předem ztracený. Ale i u něj si často prosadí svou individualitu. Tii v této ženě nikdo zcela nezničí, i když ten pravý muž ji může potlačit. Nakoupí vám dárky, půjčí peníze, bude vás ošetřovat v nemoci a pomůže vám sehnat práci. A to samé bude očekávat od vás.

    Ačkoliv to bude vehementně popírat (dělá skoro všechno vehementně), když je nešťastná, čeká; že budete nešťastný také. Když je šťastná, vy byste měl být také šťastný. Pro Berana je láska vzájemným sdílením.. Vaše partnerka se s vámi bude chtít dělit o všechno - o bankovní konto, přátele i sny. Samozřejmě její žiletka může být zlomená, bankovní konto prázdné, přátelé poněkud rozprášení a sny příliš rozměrné, abyste je strávil. Ale nikdy není sobecká. Udržovat před ní tajnosti ji může dohnat k zuřivosti, a to není dobrý nápad. Nikdy ji nezahanbujte špatnou gramatikou, oblečením nebo chováním na veřejnosti. Ona vás také nezahanbí, alespoň ne v těchto věcech.

    Zraníte-li její pýchu nebo zchladíte její nadšení, téměř jí to zlomí srdce, protože ostatní jí ustavičně dělají právě tohle. Svět odmítá ženu, která mu odmlouvá a která si myslí, že je chytřejší než ostatní. Když zjistí, že ve skutečnosti to není ona, kdo řídí vesmír, v slzách se vám vrhne do náruče, zoufalá a sklíčená. V té chvíli budete mít příležitost ji vidět takovou, jaká opravdu je, bezbrannou a zranitelnou do extrému, navzdory vnější sebejistotě. Není drsná a odolná, jen by taková ráda byla. Obdivuje sílu a zkouší ji imitovat. Její idealismus a optimistickou víru v lidskou povahu často rozdrtí tvrdá realita. Něžně ji utěšte a pravděpodobně ji nikdy neztratíte. Vždy ji braňte proti nepřátelům. Nikdy vám neodpustí, nebudete-li za ni bojovat nebo nepostavíte-li se na její stranu. (Ale buďte připraven se s jejími protivníky zase smířit, když to udělá ona, což může nastat velmi rychle). Alespoň v tom je spravedlivá. Bude vás také bránit. Slávu či bohatství hodí zpupně do tváře každému, kdo ublíží jejímu příteli. Jestli vás miluje, její rozhořčení nezná hranic. Nejsou-li tyto ženy loajální, není nikdo.

    Jako s manželkou to s ní nebudete mít jednoduché. Zřejmě bude mít spoustu zájmů, protože domov jí na vybití tvůrčí energie nestačí. Nečekejte, že se z ní stane domácí tvor, který bude štěstím bez sebe u rodinného krbu. Bude celkem dobrá kuchařka a bude udržovat dům ve vzorném pořádku, aspoň ty části, které jsou vidět. Také vám přišije utržené knoflíky a vyžehlí košile, ale nebude se jí to moc líbit. Přesto to udělá, je-li to třeba. (Žena Beran dokáže udělat skoro všechno, je-li to třeba.) Její oheň se víc podobá třpytivému diamantu než hřejivému, konejšivému plameni krbu. V její povaze se bezesporu projevuje rys nedůtklivosti a často vás spíš rozčílí než uklidní. Ale je vzrušující a zcela jistě s ní nikdy není nuda. Navíc má chvíle něžnosti, které jsou v rozporu s její silou a energií - pokud má partner dost trpělivosti je vyvolat. Tyto ženy jsou v nitru citlivější a poddajnější než kterékoliv jiné, ale to poznají jen ti, kteří jsou jim opravdu blízcí. Její konverzace je velmi inteligentní a hojná. Neschovávejte se u snídaně za noviny. Dělejte jí společnost nebo si smažte vajíčka sám.

    Jen zřídka si bude stěžovat na nemoc nebo únavu. Když však trpí bolestí, očekává od vás tuny účasti. Při vysoké horečce ji možná budete muset držet v posteli násilím, ale když ji bolí zub, musíte ji obětavě ošetřovat.

    Nechcete-li uprostřed února způsobit ohňostroj jako na státní svátek čtvrtého července, není radno této ženě zatelefonovat, že se zdržíte v práci. Sice jí nevadí ohřívat vám jídlo, ale nemá ráda, když neví, kde opravdu jste a co děláte, takže vám patrně zavolá zpátky, aby to zjistila. Manželka ve znamení Berana zřejmě udělá výborný dojem na vašeho šéfa za předpokladu, že se vám podaří jí zabránit, aby mu radila, jak má vést podnik. Také jí nebude vadit vás přechodně živit, přijdete-li o práci, ale nikdy nemůže respektovat muže, který vydělává míň peněz než ona (i když by vás proto nikdy neopustila - spíš by pro vás hledala omluvu). Přestane-li výjimečně o sebe pečovat, vaše první narážka ji okamžitě přivede zpět k zrcadlu a flakonu s voňavkou (v tomto směru je tak ženská jako samotná Eva). Pochvalný komentář o novém účesu vaší sekretářky bude mít stejný efekt, ale je nebezpečný. Nakonec jste byl varován, že si máte opatřit na místo sekretářky muže. Žena Beran má v sobě marnivou strunu, která ji činí přecitlivělou na jakkoli nevinné poznámky, například o jejím věku či jak vypadá unaveně, což si může vykládat tak, že si myslíte, že vypadá jako čarodějnice.

    Udržujte v manželství vášeň a romantiku, nebo bude hrozně nešťastná. Beran neváhá promptně změnit situaci, která jej činí nešťastným, a to může vést k spěšnému odloučení nebo impulsivnímu rozvodu. Ve většině případů není moudré ji nechat spravovat rodinné finance, ale můžete to zkusit, má-li k tomu vaše banka odvahu.

    Jako matka dohlédne na to, aby bylo dítě čisté, šťastné, zdravé a milované. Pravděpodobně ho nebude chovat pokaždé, když se rozpláče, ani ho nebude rozmazlovat a neúměrně chránit. Její děti však dostanou spoustu hřejivých, spontánních polibků a objetí. Dubnová matka naučí své děti věřit v pohádkové skřítky. Bude je brát na procházky do parku a ukazovat jim zářivé náhrdelníky zanechané na trávě vílami při tanci při měsíčku, zatímco jiní uvidí jen ranní rosu. Tyto ženy vytvářejí pro své děti kouzelný svět fantazie, ve kterém samy žijí. Nedovolí jim příliš, budou vyžadovat přísnou kázeň a zřejmě budou mít to štěstí, že ze svých dětí vychovají samostatné jedince. Jejich oblíbenými zbraněmi dětské psychologie jsou: vařečka, pohádky před spaním a polibky na dobrou noc.

    Žena v tomto znamení však může být i nepochopitelně výbušná a způsobovat divoké scény. Tento náhlý vztek však roztaje jako led po letním krupobití. Nikdy vůči nikomu nechová zášť, nehledá pomstu, nevyžívá se v sebelítosti nebo zatrpklosti. Po výbuchu emocí se jí vrátí optimistická nálada jako duha po dešti. Mnoho lidí vám řekne; že žena v Beranu je mužatka, ale nevěřte jim. Pod energickým zevnějškem je stoprocentní ženou, pro průměrného muže možná až příliš. Ale rytíř v zářícím brnění pochopitelně není průměrný muž. Existují někde osamělí, odvážní rytíři? Toto je dáma vašich snů, která stojí za všechny draky, které musíte zabít, abyste ji získali.

    Nezapomeňte, že navzdory zářivému, statečnému úsměvu je velmi zranitelná. (Ten úsměv je jen její štít proti zranění.) Podaří-li se vám přeměnit Berana v jehně, budete mít ženu, která je upřímná a vášnivá, věrná a vzrušující - i když je i trochu impulsivní, panovačná a nezávislá. No, nemůžete mít všechno. Dívka Beran vám pomůže najít ztracené iluze a bude mít nezdolnou víru ve vaše sny. Že žádné nemáte? Půjčíte si pár od ní. Má jich spousty. Jestli v ni věříte jen z poloviny tak, jako ona věří ve vás, spolu dokážete zázraky.

 

Dítě Beran

 

    Zatímco tatínek potahuje z cigára, mimino s rudým obličejíčkem se v postýlce dožaduje pozornosti. Jak se odvažujete ho ignorovat a bavit se s ošetřovatelkou? Kdo tady vůbec poroučí?

    Sotva ho stačíte strčit do taxíku a odvézt domů z porodnice, dostanete na tuto otázku důraznou odpověď. Vaše dítě tu poroučí. Máte o tom pochybnosti? Zmizí, jakmile je potomek dost starý na to, aby seděl na dětské stoličce a bušil lžící o tác, když jej necháte příliš dlouho o samotě. O své oblíbené stravě s vámi nikdy nebude žertovat ani nebude příliš taktní. V tomto silném aktivním tělíčku se širokými rameny není nic jemného. Batole Beran vyplivne zeleninu, jako by ji vystřelil z děla, a naplácá si obilnou kaši na hlavu, aby vám dalo důrazně najevo, že to nejsou jeho zamilovaná jídla. Holčičky budou stejně přímočaré jako chlapci. Dokonce možná víc, přestože od malé, křehké slečny bystě takovou rozhodnost stěží čekala. Řekla jsem křehké? Dubnový kov je železo a dubnový kámen je diamant, nejtvrdší materiál, jaký člověk zná.

    Toto děcko pravděpodobně začne chodit dřív než jiné děti a určitě začne dřív mluvit. Nebude snadné ho uhlídat. Řekněte mu ne, a ono vám vzdorně zahrozí baculatým prstíčkem. S disciplínou musíte začít brzy. Dávejte pozor na pády a zranění ohrožující hlavu nebo obličej. Dítě Beran má sklon k úrazům, a to je ještě řečeno mírně. Schovávejte před ním ostré nože a snažte se předejít popáleninám a opaření. Je-li v okolí něco pálivého nebo zakázaného, můžete se vsadit, že tam zvědavě strčí ruku. Myslíte si, že dostane za vyučenou? Ani náhodou. Pokusí se překonat vlastní rekord. Růst zubů může probíhat dost dramaticky a s horečkami. Dítě tím očistcem projde bez potíží, ale co vy?

    Když povyroste, svým medvědím objetím vám nejednou vyrazí dech. Děti narozené v tomto znamení většinou dávají najevo příchylnost, kromě několika, které v raném věku zažijí nějakou nepříjemnou zkušenost. Z těch se stanou smutní, tiší beránci. Ale jejich rohy jsou stejně nebezpečné.

    Raději nežádejte příbuzné o hlídání bez předchozího varování. Vezme-li si ho po dobu vaší krátké dovolené statečně na starost ubohá teta Maude, zřejmě brzy nastane krize, když přistihne malého Berana s rukou ponořenou do cukřenky a udělá tu chybu, že na něj rozzlobeně dupne. To dítě překvapí a zároveň rozčílí, takže si rovněž dupne a vyrazí ze sebe první souvislou větu: "Teto ,Poď - ty mi nebudeš nic poroučet." Vsaďte se, že teta si příště rozmyslí mu něco nakazovat. (Asi se budete muset vrátit dřív. Při tom dupání si potomek zlomil palec u nohy.)

    Jak dítě roste a sílí, a když šťastně překoná spalničky, příušnice, plané neštovice a zarděnky (choroboplodné zárodky nemají při zápase s rychle se zotavující Beranovou náturou žádnou šanci), začnou se u něj projevovat určité povahové rysy. Všimnete si, že když mu odporujete, není s ním žádné pořízení, ale jeho hněv nemá dlouhé trvání. Po každém výbuchu na vás vrhne zářivý a triumfální úsměv.

    Bude se dělit o své hračky s ohromující štědrostí nejen s vámi, ale i s kamarády, listonošem, sousedovic buldokem a zbloudilou kočkou. Jeho velkorysost však skončí v okamžiku, kdy někdo zraní jeho city nebo mu bude překážet v jeho záměrech. Potom můžete čekat ohňostroj.

    Chlapci a dívky Berani mohou začít od raného věku zanedbávat domácí úkoly a nezapůsobí na ně ani příklad vašeho poslušnějšího dítěte v Kozorohu, Raku, Panně nebo Rybách. (Předpokládám, že nemáte víc potomků ve znamení Berana. Planety to rodičům moc často nedělají.) Místo abyste nutila Berana do učení, popíchněte ho a on se vrhne vstříc výzvě, jako se jeho oblíbená zatoulaná kočka vrhá na smetanu. Jenom mu (nebo jí) řekněte, že je asi pomalý a není tak chytrý jako ostatní žáci, že na ně nestačí, ale že vám to nevadí. Že ho stejně máte ráda. Páni! Uvidíte, jak se z těch školních učebnic bude prášit, až se rozhodne vám ukázat, co je to za nesmyslnou teorii. Že je někdo lepší? To chci vidět.

    Po této zázračné strategii doma dejte tip i učitelce ve škole. Padne na kolena a bude vám děkovat. Jestli má ve třídě víc než jednoho Berana, možná vám pošle dvoukilovou bonboniéru. Má-li snahu, je tato mládež schopná naučit se všechno hned a bez potíží, nikdy to nezapomenout a proplout studiem v pohodě. Ovšem ne všichni rodiče vědí, jak toho dosáhnout. Celá léta se dohadují, proč jejich Mike nebo Maggie čtyřikrát opakuje třetí třídu, když má tak vysoké IQ. Nemusejí vlak mít velké obavy, protože až se Mike a Maggie dostanou do světa a uvidí, že tam jsou chytřejší lidé než oni, dohoní ztracený čas rychlostí blesku. Trocha pokoření jim bude dostatečnou pobídkou, aby potom přeskočili několik tříd.

    Vaše dítě má živou představivost; je zasněné a sentimentální, ale stejně tak dobře ví, jak si opéci topinku. Existuje-li tak rozporuplná osobnost, jako je houževnatý, praktický, idealistický snílek, je to vaše dítě narozené v Beranu. Je stejně naivní Jako odolné, stejně mírné jako průbojné. Všechny tyto rozporné rysy jsou neoddělitelnou součástí jeho energické povahy, která vás nepřestane přivádět v úžas, stejně jako později jeho přátele, nemluvě o nadřízených, budoucích nepřátelích a o té nic netušící duši, která s ním vstoupí do stavu manželského.

    Tyto děti budou na hřišti dominantní. Vymyslí nové hry a přijdou s novými nápady. Budou trvat na tom, aby bylo po jejich, anebo dojde ke střetu s autoritou, takže byste hned od počátku měla stanovit pevná pravidla. Beran, který se nenaučí v mládí poslouchat, dostane v dospělosti krušné lekce. Nezapomeňte, že má srdce měkké jako máslo a že se v něm navzdory statečnému zevnějšku ukrývají obavy, že nebude oblíbené a milované. Rozbije-li někdo jeho zářivé sny nebo zchladí nehynoucí elán a nadšení, poběží domů se srdceryvným pláčem. Až k tomu dojde, pevně ho obejměte. Bude mít zlomené srdce. Přes veškerou ukvapenost a nadřazenost je Beranův idealismus velmi křehký a sebemenší náraz jím silně otřese. Ve svém naivním, nadějeplném optimismu zažije v životě takovýchto nárazů hodně, a proto proti nim potřebuje víc ochrany, než si myslíte.

    Věří v pohádkové dědečky s kouzelným proutkem a v obry, kteří dokážou jedním máchnutím ruky smést z povrchu země celá města. Naneštěstí se malí Berani s těmito dvěma všemocnými typy naivně ztotožňují. Když zjistí, že ve skutečném, brutálním světě jsou velcí zabijáci i nechápaví realisté, kteří mohou připravit kouzelné proutky o jejich moc, párkrát sletí a pěkně si natlučou. Ale zase se vyškrábou nahoru, očistí se a znovu vyrazí kupředu. Však oni ten hloupý, zabedněný starý svět naučí! Přitom mohou utrpět nějaký ten šrám, ale nepočítejte s tím, že by se vaše dítě vzdalo boje, přestože ho protivníci nesčíslněkrát srazí k zemi. Jestli si myslíte, že zavolá o pomoc, asi se hodně načekáte.

    Dárky k narozeninám schovejte na bezpečném místě. Dítě bude netrpělivé a neochotné čekat na překvapení. Neničte jeho víru v Mikuláše a Ježíška příliš brzy. Když nejprve pevně věří a potom se naučí nevěřit, jeho charakter se zoceluje. Je to potřebná lekce. Kapesné v mžiku utratí, ale klidně vám dá poslední cent pro mlékaře. Vaše dcera možná každý den zaplatí klukům ze sousedství, aby nešlapali na mravence. V povaze dítěte, se kterým se nakládá tvrdě v nejtvárnějších letech, se může projevit rys obranné krutosti, ale pokud ho vedete citlivě a moudře, bude prosazovat svá práva s mnohem menší razancí a bude neobyčejně velkomyslné a soucitné. Neudělujte mu příkazy, ale vždy ho žádejte o služby s úsměvem a ono se přetrhne, aby se vám zavděčilo. Nikdy nesmíte podkopat jeho sebedůvěru. Je pro něj stejně důležitá jako vzduch, který dýchá. Možná uteče z domu; nezávislost se projeví brzy, ale vrátí se moudřejší. Naučte jej, že se nemá vyvyšovat nad slabší děti, protože ve skutečnosti nechce být zlé.

    Společnost chladných, negativně smýšlejících lidí ho může hluboce zranit, ale jeho ducha nic nezlomí (vzpomeňte si na diamant). Pravděpodobně bude blázen do knih a bude výborný čtenář, přesto však nemusí mít moc chuti se usadit na čtyři roky na vysoké škole. Berana příliš přitahuje pouštět se do překonávání všelijakých provokujících překážek. Ale nevzdávejte se moc rychle. Disciplína získaná během vyššího vzdělání mu může pomoci zvládnout plamenné city a náhlé, nevysvětlitelné přílivy ostré intuice. Čím víc odmítá striktní učební osnovu a dává přednost volnému výběru různých zaměstnání, tím víc učení potřebuje.

    Bude se muset naučit zodpovědnosti, ale vštěpujte mu další vlastnosti pomocí logiky a upřímné lásky. Obojí na něj působí. Rodiče a učitelé by nikdy neměli pouštět ze zřetele, že děti ve znamení Berana chvála neobyčejně pohání k dosažení nejlepších výsledků, ale při dostihu vybuchnou jako petardy a ztratí motivaci k úspěchu. Řekněte jim, co se vám na nich líbí, a budou dělat méně to, co se vám nelíbí. Tyto děti dosáhnou přesně toho, co se od nich očekává, včetně jedinců, kteří halí svou ohnivou hnací sílu do zevnějšku klidné osobnosti. Toto dítě musí být stále něčím zaměstnané, nebo se dostane do nesnází. Nečinnost v sobě skrývá nebezpečí. Také potřebuje hodně spánku, aby obnovilo všechnu tu roztěkanou energii.

    Miluje příběhy o statečných hrdinech, kteří dobývají nové světy. Ale také věří ve skřítky a zázračné studánky a bude v ně věřit dlouho potom, co jste přivítala první vnouče. Vychováte-li své dítě citlivě a s láskou, vyroste z něj člověk s báječnou schopností snít nesplnitelný sen a dosáhnout jeho uskutečnění.

 

Podřízený Beran

 

    Pohovor s potenciálním podřízeným, je-li typický Beran, by mohl probíhat asi takto:

ZAMĚSTNAVATEL: Vidím z vašeho životopisu a doporučení, že jste v posledních dvou letech pracoval u šesti různých podniků, pane Bootsikarisi.

BERAN: Říkejte mi Charlie, pane Flaxmane. Ano, chci postoupit dopředu. Jakou má cenu zůstávat v práci, kde už se nemůžete naučit nic nového a nemůžete firmě nijak prospět?

ZAMĚSTNAVATEL: To mně právě dělá starosti, ehm, pane Bootsikarisi: 'Mám obavy, že až vás zaučíme a investujeme do vás peníze, taky vás to u nás brzy přestane bavit.

BERAN: Myslel jsem si, že by vás to mohlo znepokojit. Ale nemusíte mít strach. Informoval jsem se o vaší firmě a jsem si jistý, že se tady nebudu cítit nevyužitý, protože tu vidím spoustu příležitostí pro každého, kdo se opravdu snaží. Vždycky jsem chtěl pracovat se skutečně tvůrčím a pokrokovým vedením. To je tak vzácné, že bych radši počkal, až budete mít pro mě místo, než abych šel někam jinam.

    Není třeba dodávat, že šéf, který překoná počáteční šok z tak neobvyklého pohovoru, pravděpodobně Berana okamžitě přijme. Tento druh upřímného zápalu pro společnost se těžko hledá v dnešní době, kdy zaměstnanci myslí hlavně na svoje zabezpečení a ochranu prostřednictvím odborů, takže se vyplatí přehlédnout Beranovu prudkost a ješitnost.

    Přijetí Berana do zaměstnání může být nejobratnější tah, jaký jste kdy udělali, nebo se může stát největším zdrojem problémů, jaký jste kdy zažili. Jde o to, jak zaměříte tuto výbušnou, neřízenou střelu. Jestliže mu přidělíte monotónní práci od devíti do pěti, je to nesprávné rozhodnutí. Ze začátku se možná bude rozplývat úsměvy, aby na vás zapůsobil, ale brzy bude neklidný a nešťastný. Dá vám to neomylně najevo, například tím, že každý den přijde o trochu později, zůstane déle na obědě nebo si bude v práci psát osobní dopisy. Toto jsou všechno varovné signály, že není spokojen. Stále je ještě pro firmu velkým přínosem, ale nudí se, a když se Beran začne nudit, jeho přednosti rychle ustupují nedostatkům.

    Dejte mu práci, kde může samostatně rozhodovat a kde je, pokud je to možné, zodpovědný jen vám. Můžete-li si to dovolit, aniž byste narušili pracovní morálku na pracovišti, umožněte mu přicházet do práce podle libostí. Zanedlouho si všimnete, že i když někdy ráno přijde až v deset nebo v jedenáct nebo stráví na obědě dvě hodiny, bude večer odcházet jako poslední, zvláště je-li třeba dodělat nějaký mimořádný úkol. Také patrně jako jediný z vašich zaměstnanců přijme práci navíc bez reptání, protože to bude považovat za výzvu.

    Mnoho Beranů je ochotno pracovat až do svítání, je-li to nutné nebo pracují-li na nějakém vzrušujícím projektu, a pravděpodobně budou spíš znát noční uklízečku než ranní telefonistku. Kolem páté odpoledne se nebudou nervózně dívat na hodiny, tak proč dělat povyk, když ráno přijdou ve čtvrt na jedenáct? To je jejich argument a má v sobě jistou logiku.

    Beranovi není přírodou dáno, aby byl schopný dodržovat přesný, pravidelný program, i když se v práci od něj vyžaduje. Jeho úžasná tvůrčí energie k němu přichází v každé době a nelze ji stěsnat do něčí představy o řádném pracovním dni. Může vás požádat o odpolední volno, protože si potřebuje vyřídit naléhavé osobní záležitosti, ale třeba se vrátí zpátky ten samý večer a bude ponocovat v kanceláři nebo se příští den objeví časně ráno, aby dohnal, co zameškal. Jedna věc, kterou nesnese, je odevzdat práci, která není perfektní. Tato kvalita je příliš dobrá, abyste se jí vzdali, přestože Beran nevěnuje pozornost detailu a pohrdá běžnou kancelářskou rutinou. Stojí za to se smířit s jeho nezávislostí a využít jeho fantastického odhodlání dosáhnout úspěchu, které evidentně firmě prospěje, pokud jste dost rafinovaní a trpěliví, abyste ho správně využili.

    Peníze pro něj nejsou prvořadým důvodem k práci. Bude trvat na tom, aby dostal zaplaceno, jak si zaslouží (jak si on myslí, že si zaslouží), aby netrpělo jeho ego a status, ale peníze nikdy nejsou hlavním cílem. Motivuje ho úspěch a finanční odměna je vždy podružná. Často asi požádá o půjčku; protože Beran většinou žije nad poměry. Přesto ho víc povzbudí uznalé poklepání na rameno než příplatek pěti dolarů týdně. Samozřejmě asi budete muset zkrotit jeho přirozenou touhu řídit všechna oddělení, protože překypuje nápady, jak by se každý pracovník firmy včetně vás mohl dostat k vytčenému cíli rychleji. Naučíte-li se však nebrat jeho časté a impertinentní návrhy jako urážku, dostanete od něj množství originálních a výnosných nápadů.

    Vždy ho .zaměstnejte tam, kde se něco děje, kde může firmu pozvednout a kde se stýká s lidmi. Nikdy ho neupoutávejte ke stolu, kde musí dělat stejnou práci den co den pod dohledem jiného zaměstnance. Beran přijme příkazy jen od velmi mála lidí, protože je přesvědčený, že jen velmi málo lidí je lepší než on. Nepochybně si myslí, že vy jste, jinak by u vás nepracoval. Když se ujistí, že chápete a oceňujete jeho úsilí, zřejmě se z něj stane nejvěrnější, nejpilnější a nejkompetentnější pracovník vašeho podniku. Zaměstnáte-li ho však na podřadném místě, splní jen nejnutnější mechanické úkoly.

    Pochopitelně nemůže vždy začít na vrcholu, i když by rád. Pokud se musí učit novou profesi od začátku, zkuste mu uložit mimo denní povinnosti nějaký důležitě znějící úkol, aby se aspoň cítil na špičce. Umožní mu to zachovat si tvář sám před sebou. Aby ze sebe dokázal dostat to nejlepší, potřebuje si myslet, že bez něj by podnik nefungoval. Beran je propagátor od přírody. Bude nadšeně chválit vaší firmu před svou ženou, přáteli, taxikáři, číšníky a kýmkoliv, kdo je ochoten poslouchat - v kině nebo na plovárně - a nejen v čase, za který je placený to dělat. Donutí každého, od burzovního makléře po pojišťováka, aby dělal reklamu vašemu podniku. Jen málo lidí (kromě Lvů) se mu vyrovná v získávání nových zákazníků, a to i těch, o kterých jste si mysleli, že jsou beznadějně ztracení, a v prosazování nejambicióznějších plánů; jaké můžete vymyslet - zvlášť když si Beran myslí, že jste závislí na jeho schopnostech.

    Přijdou-li finanční potíže, tento podřízený není z těch; kteří opouštějí potápějící se loď. Po dobu krize zůstane s vámi a asi přispěje několika-nápady, jak ji vyřešit. Beran nedokáže pochopit, že něco či někdo, v koho věří, včetně sebe samého, může neuspět. Tento rys se vám jistě nejednou hodí v chmurných dobách.

    Když ho požádáte, aby pracoval o víkendech či svátcích, dočasně mu snížíte plat během krize nebo mu uložíte, aby si v případě nemoci nebo dovolené přibral práci někoho jiného, málokdy si bude stěžovat. Jenom mu nezapomeňte srdečně poděkovat a dát mu najevo, že si toho upřímně vážíte. Existuje málo věcí, které by neudělal, jen aby se mu od vás dostalo nadšené pochvaly. Nikdy nepřipisujte jeho práci na účet někoho jiného, nevzbuzujte v něm pocit viny, že přišel pozdě, nechvalte příliš druhé v jeho přítomnosti, nepřipomínejte mu stále jeho chyby - zvlášť před svědky - a nikdy mu nedávejte najevo; že si přejete, aby se neprosazoval. Jinak bude podrážděný, frustrovaný a líný. Nebudete ho muset vyhodit. Než se k tomu dostanete, dá výpověď sám. V každém případě obvykle není nutné Berana kárat. Vyjdete-li mu vstříc, první se vám omluví za chyby; které udělal díky svému přirozenému spěchu a impulsivnosti, a upřímně se bude snažit je neopakovat. I když mu tyto pokusy vždycky nevyjdou, jeho úmysly jsou obdivuhodné. Možná by bylo dobré ho v soukromí taktně školit, aby nebyl tak prudký a nadměrně sebevědomý, ale nesmíte zlomit jeho ducha. Zkusíte-li to, neuspějete a tímto pokusem přijdete o jeho svěží a cenný optimismus.

    Jakmile rozpoznáte jeho talent, málem se přetrhne, aby ho dokázal. Kritika u něj nikdy nedocílí zamýšleného. účinku. Kromě toho jsou jeho předtuchy vždy spíš správné než chybné, i když prognostici mají na věc jiný názor. Beran má zvláštní schopnost chápat přítomnost s jasnozřivosti, která chybí jak těm, kdo se nemohou odpoutat od minulosti, tak těm, kdo upínají všechny naděje k budoucnosti. Takže se vyplatí mu naslouchat, přestože jeho snaživost a jistota, že má pravdu, občas vedou k tomu, že zapomene na dobré způsoby.

    Co nejdřív mu zvyšte plat nebo ho povyšte, abyste mu dali najevo, že si počíná dobře a vás to těší, a v každém případě ho co nejrychleji nechte pracovat samostatně nebo ho udělejte vedoucím. Vzbuďte v něm pocit, že je vaším osobním partnerem. Při jednání s ním je třeba si uvědomit, že ze sebe vychrlí ohromující počet hodnotných podnětů k danému projektu jen v případě, že se cítí nějakým způsobem důležitý. Potlačíte-li jeho vzrušení a idealismus, rychle ztrácí zájem, stane se sklíčeným a nešťastně přenechá svou pozici jiným - což je zbytečná ztráta vzácného a užitečného talentu. Nemá-li prostor k propagaci, tvůrčí práci a myšlení, není k ničemu. Logika a laskavost si k němu vždy najdou cestu.

    Protože je Beran od přírody inovátor a vůdce, je doma téměř v každé profesi. Neexistují zvláštní obory, kde se mu daří nejlépe. Ať jde o pěstitelský skleník nebo policejní stanici, ať nosí hasičskou helmu nebo chirurgickou roušku, musí mít vždycky navrch. Přitahuje ho reklama a styk s veřejností, protože mu poskytují možnost propagovat, stejně tak mu jde prodej. Ale můžete mu nabídnout jakékoliv zaměstnání od učitele k řidiči náklaďáku, od moderátora k stavaři, a všude hned zapadne, pokud ovšem má dost prostoru k uplatnění nadbytečné energie a egoismu.

    Někdy asi narazíte na Berana, který svůj elán tolik neprojevuje a vyznačuje se klidnějším jednáním a sebeovládáním, ale rozhodně pusťte z hlavy, že se dá zatlačit do kouta. Jeho místo je vpředu, mezi avantgardou. Usměrňujte jeho schopnosti a vydělá vám hromadu peněz, a přitom zůstane neochvějně věrný - zvlášť když půjde do tuhého. Rozhlédnete-li se kolem sebe, zjistíte, že tyto přednosti vás přijdou velmi levně.

 

Nadřízený Beran

 

    U líných zaměstnanců nebude šéf ve znamení Berana moc oblíbený. Sháníte-li dočasné útočiště v mezidobí při hledání trvalého zaměstnání nebo místo, kde byste přišli k penězům bez velké námahy, radím vám, abyste nepracovali pro Berana. Tento člověk prostě u svých zaměstnanců nesnese polovičatou práci nebo nedostatek elánu. Očekává od vás, že budete stejně oddaní firmě jako on a její budoucnost vám bude ležet na srdci stejné jako jemu. Pravděpodobně vás přijme bez dlouhých okolků, rychle vás povýší - a zrovna tak rychle vám vytkne chyby.

    Podezřívá-li vás, že se ulejváte, pěkně to od něj schytáte, ale dá vám ještě jednu příležitost, možná dokonce třetí a čtvrtou, pokud uznáte, že jste chybili, a slíbíte se polepšit. Také byste se měli připravit na to, že pro tohoto šéfa budete často pracovat přesčas. Bude to od vás očekávat. Na druhé straně, je-li typický Beran, asi se nebude významně dívat na hodinky, když přijdete ráno pozdě nebo o půlhodinu přetáhnete pauzu na oběd. Jeho samotného čas příliš nezajímá. Protože je individualista, chápe, že tvořivost se nedá spustit na povel v devět ráno a vypnout v pět odpoledne. Je to nadřízený, který vás často požádá, abyste přišli do práce v sobotu, ale také přijme výmluvu na babiččin pohřeb, když chcete jít na baseball, přestože by vám dal zrovna tak volno, kdybyste mu řekli pravdu: Je mu jasné, proč jste náhle podlehli impulsu povzbudit za svěžího jarního dne svoje družstvo.

    I když je obvykle štědrý, pokud jde o dovolenou, zvýšení platu a všechny tyto věci, čeká od vás, že když je na pracovišti něco důležitého, necháte všechno plavat - osobní plány, citová pouta, slíbené cesty a cokoliv jiného. Nerada to říkám, ale, znám jednoho šéfa Berana, u kterého vypukla obchodní krize vyžadující nepřetržitou službu jednoho důležitého podřízeného. Čirou náhodou tato situace nastala v den, kdy se dotyčná zaměstnankyně měla stát nevěstou. Co když si naplánovala šest družiček a recepci pro tři sta lidí?

    Tenhle šéf nemohl pochopit, proč se to všechno nemůže odložit, včetně líbánek, kvůli naléhavé schůzce, kde šlo o obchod za milion dolarů. On by byl ochotný v takové chvíli odložit vlastní svatbu, tak proč ne vy? Co je s vámi, cožpak nejste věrní své firmě? Je to nepochybně extrémní případ, ale dostalo se vám varování.

    Jen zřídka není tento vedoucí o vánocích štědřejší než obyčejný zaměstnavatel. Záleží na tom, jak silný je Beran, ale můžete se spolehnout, že dostanete větší prémie než vaši přátelé v jiných podnicích - nebo dokonce vlastnoručně vybraný drahý dárek, což může být něco, po čem jste dlouho toužili. Tento šéf nemá sklon skrblit (nepůsobí-li u něj nepříznivý vliv měsíčního znamení nebo ascendentu).

    Nepodléhá tolik lichotkám jako jiná znamení zvěrokruhu, ale nic vám neudělá, když mu čas od času věnujete upřímný kompliment. Dáte-li mu přímo najevo, že si ho vážíte jako vedoucího, obdivujete jeho výkonnost a považujete ho za nejchytřejšího šéfa ve městě, máte své místo bezpečně zajištěno. Ovšem říkejte to jen tehdy, když tomu opravdu věříte a myslíte to vážně. Opovrhuje zaměstnanci, kteří pějí chválu, aby si u něj šplhli, a přitom vskrytu pochybují o jeho schopnosti vést podnik. Beran obvykle nedokáže dobře posoudit charakter, aleje tak citlivý na mínění jiných lidí, že celkem spolehlivě pozná, není-li oblíbený. Jeho tajnou potřebou je, aby ho lidé měli rádi. Z jeho sebevědomého vystupování byste to nikdy neuhodli, ale pod vším tím naparováním je zoufalá potřeba uznání. To zahrnuje vás, jeho manželku a psa - a dokonce i neznámého člověka ve výtahu. Navzdory vnější nezávislosti ho nic neučiní šťastnějším, než když k němu vzhlížíte a uznáváte ho jako schopného člověka, za kterého se považuje. Na druhé straně ho nic tak nedeptá jako podezření, že ti, kdo u něj pracují, neschvalují jeho metody nebo si neuvědomuji jeho hodnotu a potenciál.

    Zaslechnete-li, že firma zbankrotuje, nehledejte si nové zaměstnání moc rychle. Třeba ho nebudete potřebovat. Jestli někdo dokáže vytáhnout společnost z bryndy, zachránit ji v poslední minutě před finanční katastrofou za nejnepříznivějších okolností, a přitom dělat dojem, že celá operace připomíná Mojžíše rozdělujícího Rudé moře, je to váš šéf. Je samostatný, odvážný a rád riskuje. Jeho energie pramení z ducha (na rozdíl od Štíra, který je citovější) a skoro vždy je idealista. (Může však prohrát se stejně odhodlaným Štírem a nedokáže se postavit bezohlednosti jeho Plutona, i když se ze ztráty zotaví a vyhraje někde jinde.)

    Beran rád iniciuje. Máte-li v kanceláři krabici na připomínky a vhodíte do ní dostatečné množství tvůrčích a schůdných nápadů, můžete si být téměř jisti, že se s tímto mužem dostanete vysoko. Oceňuje zaměstnance, kterým na firmě záleží natolik, že chtějí přispět návrhy na zlepšeni, a kteří mají osobité myšlení - pokud však dají najevo, že nemají v úmyslu ho zastínit.

    K výrazným rysům Berana patří silná vůle. Zažene všechny menší zdravotní problémy a nepoddá se ani vážné nemoci. Někdy dokáže nemoc oddálit nebo jí zcela předejít pozitivním myšlením. Nachladí-li se nebo dostane virovou infekci (pravděpodobně doprovázenou vysokou horečkou), oblékne se, aby šel do práce kvůli něčemu naléhavému, a po cestě ho často horečka přejde, nad čímž si doktor láme hlavu a podřízení ho podezřívají, že mu dohromady nic nebylo.

    Tato vůle je tak fantastická, že šéf Beran (který má patrně štěstí v hazardní hře) dokáže na koňských dostizích prakticky vyhecovat svého koně do vedení. Vliv tak silné osobnosti nelze nepocítit, takže se připravte na spoustu vzrušení, zmatků i intenzívní aktivity v práci. Váš pracovní den bude zřídka bez událostí. Vždycky se něco bude dít.

    Nikdy není letargický a vy byste raději také neměli být. Váš vedoucí se zřejmě nebude zajímat o špatný posudek z předchozího zaměstnání anebo o důvody, proč vás předtím vyhodili. Za těchto okolností je pro vás nejlepší. Beran se zřídka zabývá minulostí - vaší nebo svou - protože je přesvědčený, že dokáže vytvořit takovou budoucnost, jakou chce.

    Je příliš hrdý, aby dal ostatním najevo, že mu ublížili. Přes náhlé výbuchy vzteku (které netrvají dlouho, ani nejsou mstivé a skoro hned jsou zapomenuty) umí dobře skrýt, co ho opravdu zasáhne. Beran nepřizná závislost na někom jiném. Potřebuje jiné lidi - víc, než je ochoten přiznat, ale jeho síla pramení zevnitř, a je-li třeba, vždy si poradí sám.

    Dokážete-li obdivovat jeho energii a odvahu, i když je pro vás nemožné je napodobit, dokážete-li přejít. jeho impulsivní, prudké způsoby a trpělivě doplňovat podrobnosti, které ve spěchu přehlédl (a dělat to nenápadně), asi si u něj vyděláte víc než kdekoliv jinde a zůstanete s ním po celý život. Taktně se snažte ho zdržet ukvapeného jednání, kterého bude později litovat. Jemně mu připomeňte, že ti, na které je namířen jeho dočasný spravedlivý hněv, mohou být velmi důležité osoby, a jestli je urazí, mohli by reagovat způsobem, který by poškodil firmu.

    To je důležité si o vašem nadřízeném pamatovat. Navzdory svému velkolepému nezávislému duchu, díky kterému mu často přeroste idealistické, optimistické nadšení přes hlavu, skutečně potřebuje vaši pomoc, víru a loajálnost. Věnujte mu toto vše v hojné míře a nikdy nenajdete na stole výpověď. Nebudete muset mít strach, když přijdete do práce pozdě, protože jste v deštivém počasí nemohli chytit taxík, nebo když budete potřebovat týden volna navíc na operaci, že vás nahradí někdo mladší a výkonnější. Víc než kterýkoliv jiný šéf vám ten váš oplatí věrnost věrností. Mějte v zásuvce stolu aspirin pro krizové situace, nepřestávejte se usmívat, neberte jeho výbuchy vážně - a nemusíte studovat inzeráty s nabídkami zaměstnání. Budete chtít zůstat na místě, kde se pořád něco děje.

 

Beran podle narození ve třech dekanech

 

Narození v 1. dekanu (21.-31.3.) jsou pod nejčistším vlivem Marsu. Mají nejvíce síly, energie a podnikavosti. Z Beranů jsou nejimpulzivnější, nejrychlejší a někdy i bezohlední. Mívají sklon k politice, k realizaci svých plánů ve veřejné činnosti. Celkově mají neobvyklý osud a jejich život je charakterizován četnými změnami. Jejich život je plný bojů, zvratů a stále překonávají různá protivenství. Takový Beran se nedá odnikud jen tak lehce vystrnadit.

 

Narození ve 2. dekanu (1.-10.4.) postupují racionálněji, s chladnou hlavou. Snaží se brzdit svou impulsívnost ve prospěch rozvahy. Takoví Beránci dokáží vyčkávat, ale jsou vždy připraveni k činu. Jsou obdařeni větší vnitřní disciplínou, citlivostí, více přemýšlejí a chovají se taktně. Vůči okolí jsou otevřenější a srdečnější: Bývají však hrdí a sebevědomí, často ne zrovna oprávněně.

 

Narození ve 3. dekanu (11.-20.4.) se vyznačují určitou šlechetností a největším smyslem pro spravedlnost. Mají solidní intuici, schopnost předvídat děje, události a přizpůsobovat se dané situaci. Mohou projevovat hlubší zájem o filosofické otázky, rovněž mohou být dobrými a vytrvalými sportovci. Bohužel, právě tihle Berani často propadají alkoholu, drogám i hazardu. Bývají štědří a velice se trápí, tím, když jim jejich štědrost přítel neoplácí. Stále něco mění, nezpůsobuje jim to problémy, ba naopak hledají v tom jakýsi východ z nouze. Když se chopí moci, dokážou neochvějně vládnout.

Použitá literatura: Sluneční znamení, Linda Goodmanová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

birothhospital@gmail.com

(DR MAXWELL, 13. 4. 2020 20:40)


Pokud máte zájem o prodej nebo nákup ledvin, dejte nám vědět, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu.

E-mail: birothhospital@gmail.com
Co je číslo aplikace: +33751490980

S pozdravem
CHIEF LEKÁRSKÝ ŘEDITEL
DR MAXWELL

birothhospital@gmail.com

(DR MAXWELL, 4. 4. 2020 12:26)

Chcete si koupit ledvinu nebo chcete ledvinu prodat? Hledáte příležitost prodat své ledviny za peníze kvůli finančním rozpadům a nevíte, co dělat, pak nás kontaktujte dnes a my vám nabídneme dobrou částku 500 000 dolarů pro vaše ledviny. Jmenuji se Doktor MAXWELL jsem neurolog v BILL ROTH HOSPITAL. Naše nemocnice se specializuje na chirurgii ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin u žijícího odpovídajícího dárce. Nacházíme se v Indii, USA, Malajsii, Singapuru

Pokud máte zájem o prodej nebo nákup ledvin, dejte nám vědět, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu.

E-mail: birothhospital@gmail.com
Co je číslo aplikace: +33751490980

S pozdravem
CHIEF LEKÁRSKÝ ŘEDITEL
DR MAXWELL

birothhospital@gmail.com

(DR MAXWELL, 25. 1. 2020 14:06)

Chcete si koupit ledvinu nebo chcete ledvinu prodat? Hledáte příležitost prodat své ledviny za peníze kvůli finančním rozpadům a nevíte, co dělat, pak nás kontaktujte dnes a my vám nabídneme dobrou částku 500 000 dolarů pro vaše ledviny. Jmenuji se Doktor MAXWELL jsem neurolog v BILL ROTH HOSPITAL. Naše nemocnice se specializuje na chirurgii ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin u žijícího odpovídajícího dárce. Nacházíme se v Indii, USA, Malajsii, Singapuru

Pokud máte zájem o prodej nebo nákup ledvin, dejte nám vědět, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu.

E-mail: birothhospital@gmail.com
Co je číslo aplikace: +33751490980

S pozdravem
CHIEF LEKÁRSKÝ ŘEDITEL
DR MAXWELL

donaldhenry1123@gmail.com

(dr donald , 1. 9. 2016 14:58)

Ledviny dárce potřebných Naléhavě


Jste v dluzích? Potřebujete získat peníze na náklady na zdravotní péči nebo platebními dluhů nebo ve stavu rozdělení finančních prostředků? Počkejte! Uvažovat o prodeji svůj ledvinu jako jedna z možností. Pokud si přejete dnes prodat své ledviny. Zpráva nám immediately.A ledvina je koupil na maximální částku ve výši $ 300,000.00US Dollars.The Národní nadace je v současné době nákupu zdravé název kidney.My je Dr. Henry Donald, jsem nefrologovi v ledvinách National hospital.Our Nemocnice se specializuje na ledviny chirurgie a zabýváme se i nákup a transplantaci ledvin s živou o odpovídající dárce. Jsme se nacházejí v indickém, Kanadě, Velké Británii, Turecku, USA, Malajsii, Jižní Afriky atd Máte-li zájem o prodej či koupi ledvin je, neváhejte nás kontaktovat přes e-mail: Dr_henrydonald@doctor.com

Potřebujete pravosti Dárci

Čeká na vaše ohlasy ....

S pozdravem….
Dr Henry Donald

Dr.tysonhospital@gmail.com

(tyson, 12. 7. 2016 12:31)

Dobrý den, toto je doktor Tyson lovec z Novara Italia

Chcete-li si koupit ledvinu nebo chcete prodat svou ledvinu? Ty jsi
hledal příležitost prodat ledvinu za peníze náležitou
Finanční rozebrat a vy nevíte, co dělat, tak
Kontaktujte nás ještě dnes a my vám nabídneme dobré množství pro vaše ledviny $ 350,000. Můj
Jmenuje se Dr. Charles Tyson lovec, phrenologist v mé nemocnici. PM nás přímo e-mail níže.
(Dr.tysonhospital@gmail.com)
Posílám pozdrav.
Dr. Tyson Charles Hunter.

passportquality@gmail.com

(jordanrey, 18. 5. 2016 11:34)

Koupit Kvalitní Skutečné a falešné pasy (passportquality@gmail.com) Vízová, licence, číslo karty, SSN

Vyrábíme falešné a skutečné pasy, řidičské průkazy, rodný list, občanský průkaz pro všechny země světa. Jsme profesionálové a byli jsme to dnes dělá více než sedm deset let. Nabízíme pouze originální kvalitní falešné pasy, řidičské průkazy, občanské průkazy, razítka a dalších výrobků pro následující země: Austrálie, Belgie, Mexiko, Španělsko, Brazílie, Kanada, Finsko, Francie, Irsko, Portugalsko, Švédsko, Německo, Itálie, Nizozemí, Velké Británii, USA a mnoha dalších zemí. Jsme nejlepší výrobci kvalitních dokumentů, S více než milion našich dokumentů obíhajících po celém světě. Kontakt ": passportquality@gmail.com
Klíčová slova: pasy, řidičský průkaz, občanské průkazy, víza, SSN, Diplomy

kidney sale

(Dr Dagama, 24. 6. 2015 15:33)

Chcete si koupit ledvinu, nebo chcete do svého prodat
ledviny? jsi
hledá příležitost prodat svůj ledvinu za peníze
vzhledem k finanční rozebrat a vy nevíte, co
to, kontaktujte nás ještě dnes a my vám nabídne dobrý
množství peněz pro vaše ledviny. Mé jméno je doktor DAGAMA,
am
Nefrolog v PREMIER Medicaid INTERNATIONAL. Naše klinika je
specializující se na ledviny chirurgie a my také zabýváme
nákupy
a transplantace ledvin s žijící
Odpovídající dárce.
My se nachází v indické, Turecko, Nigérie, USA, Malajsii.
Máte-li zájem o prodej či koupi ledvin to prosím ne
neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu.
E-mail: premiermedicaidinternacional@yandex.com

S Pozdravem
Dr DAGAMA.